Plugins - CMB2 - Development (trunk) - en to fi translation catalogue (88 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: CMB2 will create metaboxes and forms with custom fields that will blow your mind.
fi: CMB2 luo metaboxes ja muotojen mukautettuja kenttiä, joihin puhaltaa mieltäsi.

en: Save
fi: Tallenna

en: Add or Upload File
fi: Lisää tai Lataa kuva

en: Add or Upload Files
fi: Lisää tai lataa tiedostoja

en: No terms
fi: Ei kohteita

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: Select / Deselect All
fi: Valitse / Poista kaikki valinnat

en: Download
fi: Lataa

en: File:
fi: Tiedosto:

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Use this file
fi: Käytä tätä tiedostoa

en: Now
fi: Nyt

en: Second
fi: Sekunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Hour
fi: Tunti

en: Time
fi: Aika

en: Choose Time
fi: Valitse aika

en: Done
fi: Valmis

en: Today
fi: Tänään

en: Prev
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Jan, Feb, Mar, Apr, May, Jun, Jul, Aug, Sep, Oct, Nov, Dec
fi: Tam, Hel, Mar, Huh, Tou, Kes, Hei, Elo, Syy, Lok, Mar, Jou

en: January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December
fi: Tammikuu, Helmikuu, Maaliskuu, Huhtikuu, Toukokuu, Kesäkuu, Heinäkuu, Elokuu, Syyskuu, Lokakuu, Marraskuu, Joulukuu

en: Sun, Mon, Tue, Wed, Thu, Fri, Sat
fi: Sun, Man, Tii, Kes, Tor, Per, Lau

en: Su, Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa
fi: Su, Ma, Ti, Ke, To, Pe, La

en: Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday
fi: Sunnuntai, Maanantai, Tiistai, Keskiviikko, Torstai, Perjantai, Lauantai

[ctx: Valid formatDate string for jquery-ui datepicker]
en: mm/dd/yy
fi: kk/pp/vv

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: None
fi: Ei mitään

en: Remove Group
fi: Poista Ryhmä

en: Add Group
fi: Lisää Ryhmä

en: Remove Embed
fi: Poista Embed

en: Please Try Again
fi: Yritä uudelleen

en: Click to toggle
fi: Klikkaa vaihtaaksesi

en: Site Background Color
fi: Sivuston taustaväri

en: User Field
fi: Käyttäjäkenttä

en: Extra Info
fi: Lisätiedot

en: User Profile Metabox
fi: Käyttäjän profiili Metabox

en: Image Caption
fi: Ote kuvasta

en: Description
fi: Kuvaus:

en: Remove Entry
fi: Poista merkintä

en: Add Another Entry
fi: Lisää merkintä

en: Entry {#}
fi: Merkintä {#}

en: Generates reusable form entries
fi: Luo uudelleenkäytettäviä lomakemerkintöjä

en: Repeating Field Group
fi: Toistuva kenttä

en: About Page Metabox
fi: Tietoja-sivun metabox

en: Upload or add multiple images/attachments.
fi: Lataa tai lisätä useita kuvia ja liitteitä.

en: Multiple Files
fi: Useita tiedostoja

en: Upload an image or enter a URL.
fi: Lataa kuva tai kirjoita URL-osoite.

en: Test Image
fi: Testi kuva

en: Test wysiwyg
fi: Testi wysiwyg

en: Check Three
fi: Tarkista kolme

en: Check Two
fi: Tarkista kaksi

en: Check One
fi: Tarkista yksi

en: Test Multi Checkbox
fi: Testi Multi valintaruutu

en: Test Checkbox
fi: Testaa valintaruudun valinta

en: Test Taxonomy Multi Checkbox
fi: Testi taksonomia Multi valintaruutu

en: Test Taxonomy Select
fi: Testi taksonomia Valitse

en: Test Taxonomy Radio
fi: Testi taksonomia Radio

en: Test Radio
fi: Testaa Radio

en: Test Radio inline
fi: Testi Radio inline

en: Option Three
fi: Kolmas vaihtoehto

en: Option Two
fi: Vaihtoehdossa

en: Option One
fi: Ensimmäinen vaihtoehto

en: Test Select
fi: Testaa Valitse

en: This is a title description
fi: Tämä on otsikon kuvaus

en: Test Title Weeeee
fi: Testi otsikko Weeeee

en: Test Text Area for Code
fi: Testaa teksti-alueen koodi

en: Test Text Area Small
fi: Testaa teksti alue pieni

en: Test Text Area
fi: Testaa tekstialueen

en: Test Color Picker
fi: Testissä Color Picker

en: Test Money
fi: Testaa rahaa

en: Test Date/Time Picker Combo (UNIX timestamp)
fi: Testin päivämäärä ja aika Picker Combo (UNIX timestamp)

en: Test Date Picker (UNIX timestamp)
fi: Testata päivämäärävalitsinta (UNIX timestamp)

en: Test Date Picker
fi: Testi päivämäärävalitsin

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Test Time
fi: Testin aikana

en: Test Text Email
fi: Testaa teksti sähköposti

en: Website URL
fi: verkkosivusto

en: Test Text Medium
fi: Testiväliaineena teksti

en: Test Text Small
fi: Testaa teksti pieni

en: field description (optional)
fi: kenttä kuvaus (valinnainen)

en: Test Text
fi: Testata tekstin

en: Test Metabox
fi: Testaa Metabox
