Plugins - CMB2 - Development (trunk) - en to he_IL translation catalogue (108 entries)

en: Invalid %1$s method: %2$s
he_IL: המתודה %1$s לא תקינה: %2$s

en: Hey there, I'm a read-only field
he_IL: זהו שדה לקריאה בלבד

note: translators: 1: results for. 2: link to codex.wordpress.org/Embeds
en: No oEmbed Results Found for %1$s. View more info at %2$s.
he_IL: לא נמצאו תוצאות עבור %1$s. ראה מידע נוסף ב-%2$s.

en: Sorry, this field does not have a cmb_id specified.
he_IL: לשדה לא הוגדר cmb_id.

en: Custom Rendered Field
he_IL: שדה מותאם מרונדר

en: Term metaboxes configuration requires a "taxonomies" parameter.
he_IL: להגדרת שדות מיוחדים עבור טקסונומיות יש להגדיר פרמטר 'taxonomies'.

en: Term Metadata is a WordPress 4.4+ feature. Please upgrade your WordPress install.
he_IL: שדות מיוחדים לטקסונומיות הוא מאפיין שזמין בוורדפרס 4.4 ומעלה. יש לשדרג את התקנת הוורדפרס.

en: Arbitrary Term Field
he_IL: שדה שרירותי

en: Term Image
he_IL: תמונה

en: Category Metabox
he_IL: קופסאת קטגוריות

note: Description of the plugin/theme
en: CMB2 will create metaboxes and forms with custom fields that will blow your mind.
he_IL: CMB2 יצור קופסאות עבור טפסים, עם שדות מותאמים בעיצוב מהמם.

en: Save
he_IL: שמירה

en: Add or Upload File
he_IL: הוסף או העלה קובץ

en: Add or Upload Files
he_IL: הוסף או העלה קבצים

en: No terms
he_IL: אין מונחים

en: Add Row
he_IL: הוסף שורה

en: Select / Deselect All
he_IL: בחירת / הסרת הכל

en: Download
he_IL: הורדה

en: File:
he_IL: קובץ:

en: Remove
he_IL: הסרה

en: Remove Image
he_IL: הסר תמונה

en: Use these files
he_IL: השתמש בקבצים אלה

en: Use this file
he_IL: השתמש בקובץ זה

en: Now
he_IL: עכשיו

en: Second
he_IL: שניה

en: Minute
he_IL: דקה

en: Hour
he_IL: שעה

en: Time
he_IL: זמן

en: Choose Time
he_IL: בחר זמן

en: Done
he_IL: הושלם

en: Today
he_IL: היום

en: Prev
he_IL: קודם

en: Next
he_IL: הבא

en: Jan, Feb, Mar, Apr, May, Jun, Jul, Aug, Sep, Oct, Nov, Dec
he_IL: ינו', פבר', מרץ, אפר', מאי, יונ', יול', אוג', ספט', אוק', נוב', דצמ'

en: January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December
he_IL: ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר

en: Sun, Mon, Tue, Wed, Thu, Fri, Sat
he_IL: ראשון, שני, שלישי, רביעי, חמישי, שישי, שבת

en: Su, Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa
he_IL: א', ב', ג', ד', ה', ו', ש'

en: Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday
he_IL: יום ראשון, יום שני, יום שלישי, יום רביעי, יום חמישי, יום שישי, יום שבת

[ctx: Valid formatDate string for jquery-ui datepicker]
en: mm/dd/yy
he_IL: dd/mm/yy

en: Current Color
he_IL: צבע נוכחי

en: Select Color
he_IL: בחר צבע

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Clear
he_IL: נקה

en: None
he_IL: ללא

en: Remove Group
he_IL: הסר קבוצה

en: Add Group
he_IL: הוסף קבוצה

en: Remove Embed
he_IL: הסר הטמעה

en: Please Try Again
he_IL: נא לנסות שנית

en: Click to toggle
he_IL: לחץ לשינוי

en: Metabox configuration is required to have an ID parameter.
he_IL: נדרש פרמטר ID.

en: Site Background Color
he_IL: צבע רקע לאתר

en: User Field
he_IL: שדה משתמש

en: Linkedin URL
he_IL: כתובת לינקדאין

en: Google+ URL
he_IL: כתובת גוגל+

en: Twitter URL
he_IL: כתובת טוויטר

en: Facebook URL
he_IL: כתובת פייסבוק

en: Avatar
he_IL: צלמית משתמש

en: Extra Info
he_IL: מידע נוסף

en: User Profile Metabox
he_IL: קופסאת פרופיל משתמש

en: Image Caption
he_IL: כיתוב תמונה

en: Entry Image
he_IL: תמונה

en: Write a short description for this entry
he_IL: כיתבו תיאור קצר עבור רשומה זו

en: Description
he_IL: תיאור

en: Entry Title
he_IL: כותרת

en: Remove Entry
he_IL: הסר רשומה

en: Add Another Entry
he_IL: הוסף רשומה נוספת

en: Entry {#}
he_IL: רשומה {#}

en: Generates reusable form entries
he_IL: יוצר שדות חוזרים

en: Repeating Field Group
he_IL: קבוצת שדות חוזרים

en: About Page Metabox
he_IL: קופסאת עמוד אודות

en: Upload or add multiple images/attachments.
he_IL: העלה/הוסף תמונות או קבצים מצורפים.

en: Multiple Files
he_IL: שדות מרובים

en: Upload an image or enter a URL.
he_IL: העלה תמונה או הזן כתובת.

en: Test Image
he_IL: בדיקת תמונה

en: Test wysiwyg
he_IL: בדיקת עורך ויזואלי

en: Check Three
he_IL: בדיקה שלישית

en: Check Two
he_IL: בדיקה שנייה

en: Check One
he_IL: בדיקה ראשונה

en: Test Multi Checkbox
he_IL: בדיקת תיבות סימון מרובות

en: Test Checkbox
he_IL: בדיקת תיבת סימון

en: Test Taxonomy Multi Checkbox
he_IL: בדיקת טקסונומיה בתיבות סימון מרובות

en: Test Taxonomy Select
he_IL: בדיקת טקסונומיה בתיבת בחירה

en: Test Taxonomy Radio
he_IL: בדיקת טקסונומיה בכפתורי רדיו

en: Test Radio
he_IL: בדיקת כפתורי רדיו

en: Test Radio inline
he_IL: בדיקת כפתורי רדיו בשורה

en: Option Three
he_IL: אפשרות שלישית

en: Option Two
he_IL: אפשרות שנייה

en: Option One
he_IL: אפשרות ראשונה

en: Test Select
he_IL: בדיקת בחירה

en: This is a title description
he_IL: זה תיאור כותרת

en: Test Title Weeeee
he_IL: בדיקת כותרת

en: Test Text Area for Code
he_IL: בדיקת אזור טקסט עבור קוד

en: Test Text Area Small
he_IL: בדיקת אזור טקסט קטן

en: Test Text Area
he_IL: בדיקת אזור טקסט

en: Test Color Picker
he_IL: בדיקת צבע

en: Test Money
he_IL: בדיקת מטבע

en: Test Date/Time Picker Combo (UNIX timestamp)
he_IL: בדיקת תאריך/שעה (זמן יוניקס)

en: Test Date Picker (UNIX timestamp)
he_IL: בדיקת תאריך (זמן יוניקס)

en: Test Date Picker
he_IL: בדיקת תאריך

en: Time zone
he_IL: אזור זמן

en: Test Time
he_IL: בדיקת שעה

en: Test Text Email
he_IL: בדיקת טקסט אימייל

en: Website URL
he_IL: כתובת אתר

en: Test Text Medium
he_IL: בדיקת טקסט גדול

en: Test Text Small
he_IL: בדיקת טקסט קטן

en: field description (optional)
he_IL: תיאור שדה (אפציונאלי)

en: Test Text
he_IL: בדיקת טקסט

en: Test Metabox
he_IL: קופסאת ניסוי
