CMB2 - en to nl_NL translation catalogue (91 entries)

en: Test Text
nl_NL: Test Tekst

en: field description (optional)
nl_NL: Veldomschrijving (optioneel)

en: Test Text Small
nl_NL: Test tekst klein

en: Test Text Medium
nl_NL: Test tekst medium

en: Test Text Email
nl_NL: Test tekst e-mail

en: Test Time
nl_NL: Test Tijd

en: Time zone
nl_NL: Tijdzone

en: Test Date Picker
nl_NL: Test Datumprikker

en: Test Date Picker (UNIX timestamp)
nl_NL: Test Datumprikker (UNIX timestamp)

en: Test Date/Time Picker Combo (UNIX timestamp)
nl_NL: Test datum/tijdprikker combinatie (Unix timestamp)

en: Test Money
nl_NL: Test Geld

en: Test Color Picker
nl_NL: Test Kleurenkiezer

en: Test Text Area
nl_NL: Test tekst gebied

en: Test Text Area Small
nl_NL: Test tekst gebied klein

en: Test Text Area for Code
nl_NL: Test tekst gebied voor code

en: Test Title Weeeee
nl_NL: Test titel Weeee

en: This is a title description
nl_NL: Dit is een titel beschrijving

en: Test Select
nl_NL: Test selectie

en: Option One
nl_NL: Keuze Een

en: Option Two
nl_NL: Keuze Twee

en: Option Three
nl_NL: Keuze Drie

en: Test Radio inline
nl_NL: Test radio inline

en: Test Radio
nl_NL: TEst radio

en: Test Taxonomy Multi Checkbox
nl_NL: Test Taxonomy multi checkbox

en: Check One
nl_NL: Check een

en: Check Two
nl_NL: Check twee

en: Check Three
nl_NL: Check drie

en: Test Image
nl_NL: Test Afbeelding

en: Upload an image or enter a URL.
nl_NL: Upload een afbeelding of voer een URL in.

en: Multiple Files
nl_NL: Meerdere Bestanden

en: Upload or add multiple images/attachments.
nl_NL: Uplaod of voeg meerdere beelden/bijlagen toe.

en: About Page Metabox
nl_NL: Over pagina Metabox

en: Repeating Field Group
nl_NL: Veldgroep herhalen

en: Generates reusable form entries
nl_NL: Genereer herbruikbare formulier toevoegingen

en: Entry {#}
nl_NL: Bericht {#}

en: Add Another Entry
nl_NL: Voeg nog een bericht toe

en: Remove Entry
nl_NL: Verwijder bericht

en: Entry Title
nl_NL: Bericht titel

en: Description
nl_NL: Omschrijving

en: Write a short description for this entry
nl_NL: Schrijf een korte beschrijving voor dit bericht

en: Entry Image
nl_NL: Bericht afbeelding

en: Image Caption
nl_NL: Onderschrift

en: User Profile Metabox
nl_NL: Gebruikersprofiel Metabox

en: User Field
nl_NL: Gebruiker Veld

en: Category Metabox
nl_NL: Categorie Metabox

en: Term Image
nl_NL: Term afbeelding

en: Theme Options Metabox
nl_NL: Thema instellingen Metabox

en: Site Background Color
nl_NL: Achtergrondkleur Site

en: Click to toggle
nl_NL: Klik om te wisselen

en: Please Try Again
nl_NL: Opnieuw proberen.

en: Remove Embed
nl_NL: Verwijder Embed

en: No oEmbed Results Found for %s. View more info at
nl_NL: Geen oEmbeds gevonden voor %s. Bekijk meer info over

en: Add Group
nl_NL: Voeg Groep Toe

en: Remove Group
nl_NL: Verwijder Groep

en: None
nl_NL: Geen

en: Sorry, this field does not have a cmb_id specified.
nl_NL: Sorry, dit veld heeft geen cmg_id.

en: File:
nl_NL: Bestand:

en: Clear
nl_NL: Wissen

en: Default
nl_NL: Standaard

en: Select Color
nl_NL: Kleur selecteren

en: Current Color
nl_NL: Huidige kleur

en: Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday
nl_NL: Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Zondag

en: Su, Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa
nl_NL: Zo, Ma, Di, Wo, Do, Vr, Za

en: Sun, Mon, Tue, Wed, Thu, Fri, Sat
nl_NL: Zon, Maa, Din, Woe, Don, Vri, Zat

en: January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December
nl_NL: Januari, Februari, Maart, April, Mei, Juni, Juli, Augustus, September, Oktober, November, December

en: Jan, Feb, Mar, Apr, May, Jun, Jul, Aug, Sep, Oct, Nov, Dec
nl_NL: Jan, Feb, Maa, Apr, Mei, Jun, Jul, Aug, Sep, Okt, Nov, Dec

en: Next
nl_NL: Volgende

en: Prev
nl_NL: Vorige

en: Today
nl_NL: Vandaag

en: Done
nl_NL: Klaar

en: Choose Time
nl_NL: Kies een tijd

en: Time
nl_NL: Tijd

en: Hour
nl_NL: Uur

en: Minute
nl_NL: Minuut

en: Second
nl_NL: Seconde

en: Now
nl_NL: Nu

en: Use this file
nl_NL: Gebruik dit bestand

en: Use these files
nl_NL: Gebruik deze bestanden

en: Remove Image
nl_NL: Afbeelding verwijderen

en: Remove
nl_NL: Verwijderen

en: Download
nl_NL: Downloaden

en: Select / Deselect All
nl_NL: Alle selecteren / deselecteren

en: Add Row
nl_NL: Voeg Rij Toe

en: Term Metadata is a WordPress > 4.4 feature. Please upgrade your WordPress install.
nl_NL: Term Metadata is een Wordpress > 4.4 optie. Upgrade je WordPress alstublieftinstalleren.

en: No oEmbed Results Found for %s. View more info at %s
nl_NL: Geen oEmbeds gevonden voor %s. Bekijk meer info over %s

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Add or Upload File
nl_NL: Voeg toe of upload bestand

en: Add or Upload Files
nl_NL: Voeg toe of upload bestanden

en: No terms
nl_NL: Geen termen

note: Description of the plugin/theme
en: CMB2 will create metaboxes and forms with custom fields that will blow your mind.
nl_NL: CMB2 maakt te gekke metaboxen en formulieren met extra velden.

[ctx: Valid formatDate string for jquery-ui datepicker]
en: mm/dd/yy
nl_NL: mm/dd/jj
